Zamawiamy treści zapleczowe dobry content, czyli skąd brać teksty SEO?

6 sierpnia, 2020, Kategoria: Frazy i słowa kluczowe

Pisanie artykułów to czynność, która zajmuje dużo czasu i wymaga sporego nakładu pracy, a jednocześnie jest niezbędnym elementem obecności w sieci. Nie każdy ma jednak talent do pisania. Nie wszyscy wiedzą, jak napisać dobry tekst, który znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania. No i jest jeszcze kwestia czasu. Jeśli prowadzimy firmę, napisanie jednego tekstu nie będzie problemem. Ale napisanie dziesięciu? Stu? To już zbyt bardzo odciąga od bieżącej działalności. Właśnie dlatego tak bardzo popularną usługą jest copywriting SEO. To prężnie działający biznes, dzięki któremu łatwo znaleźć oferty na pisanie artykułów na zlecenie. W sieci bez trudu można zamówić teksty SEO praktycznie każdego rodzaju: opisy katalogowe, opisy produktów, artykuły specjalistyczne, teksty preclowe, teksty na bloga, etc.

teksty SEO

Zlecanie pracy copywriterom – czy to ma sens?

Może się wydawać, że współpraca z copywriterem nie jest konieczna, aby zaistnieć w internecie. I tak jest w istocie. Można samemu tworzyć treści na własną stronę. Jeśli jednak przedsiębiorca nawiąże kontakt z copywriterem, szybko może się przekonać o jego skuteczności i przydatności.

Dobry copywriter SEO to sposób na odciążenie przedsiębiorcy w pracy. Dzięki niemu może on skupić się na prowadzeniu firmy. W tym czasie copywriter dostarczy zleceniodawcy tekstów, które będą napisane zgodnie z aktualnymi trendami oraz na odpowiednim poziomie. Copywriter weźmie pod uwagę odbiorcę treści i tak skieruje przekaz, by odpowiadał na potrzeby czytelnika. Dopilnuje też zgodności z aktualnymi trendami SEO, dzięki czemu wyszukiwarka Google lepiej będzie oceniać stronę i wyżej wyświetli ją w wynikach wyszukiwania. Zadba o to, by treści prezentowały odpowiednio wysoki poziom, jeśli chodzi o stylistykę, gramatykę i ogólną jakość.

Współpraca z copywriterem pozwala osiągać cele SEO. Copywriter pomaga w przebiciu się z własnym przekazem do świadomości czytelnika. Angażujące treści, materiały zachęcające do zakupu, mogą mieć konkretne przełożenie na poziom sprzedaży produktu czy zmianę postaw. Usługa jaką jest pisanie tekstów na zlecenie jest zatem skierowana do osób, które chcą mieć dobre teksty na swoich stronach lub za pomocą dobrych tekstów pragną się wypromować w internecie. A także dla tych, którzy cenią własny czas oraz skuteczność. Teksty SEO pozwalają zaistnieć w sieci.

Materiały o różnej jakości – jakie teksty SEO można zamawiać w sieci?

Trzeba wszakże pamiętać, że teksty SEO mogą mieć różny charakter. Nie są to bowiem tylko teksty wysokiej jakości, które są skierowane do przeciętnego użytkownika internetu, ale i gorsze treści, które są tworzone, by spełnić określone cele SEO. Zlecenia dlacopywriterów to między innymi: teksty zapleczowe, teksty preclowe, opisy katalogowe, opisy produktowe, teksty blogowe, artykuły tematyczne, artykuły reklamowe, artykuły specjalistyczne. Copywriter online przyjmie każde tego rodzaju zlecenie i dobrze sobie z nim poradzi, niezależnie od tego, czy chodzi o tekst zapleczowy, czy o tekst wysokiej jakości taki jak artykuł tematyczny na bloga firmowego.

W sieci można zamówić każdy rodzaj treści każdej jakości. Można zlecić zarówno tekst preclowy lub tekst na zaplecze, jak i ekspercki artykuł specjalistyczny. Pisanie tekstów na zamówienie to popularne zajęcie, więc nie będzie większego problemu z tym, aby znaleźć copywritera chętnego na realizację zlecenia. Zlecający powinien tylko określić, jaka ma być jakość treści i jaki ma być jej rodzaj. Od tego zależą zresztą ceny tekstów SEO.

Warto podkreślić, że praca copywritera to nie tylko copywriting. Praca ta to coś więcej niż samo pisanie. W jej trakcie copywriter wykorzystuje różne narzędzia i techniki SEO, które pozwalają umieścić artykuł jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Tekst SEO musi nie tylko spełniać oczekiwania czytającego, ale i zachowywać zgodność z zasadami SEO. Treść musi być odpowiednie zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, aby czytelnik w ogóle na nią trafił.

Tekst zapleczowy oraz tekst SEO wysokiej jakości – ile to kosztuje?

Ceny tekstów SEO są zróżnicowane, a wiele zależy od wymaganej jakości oraz charakteru tekstu, choć na koszt wpływają także inne czynniki. Stawka copywritera zazwyczaj jest liczona od tysiąca znaków, co pozwala nieco ustandaryzować rynek. Siłą rzeczy skomplikowany tekst na niszowy temat będzie dużo droższy niż tekst preclowy, gdzie niekoniecznie liczy się nawet poprawność stylistyczna treści. Zasadniczo im dłuższy tekst, tym większy wydatek on oznacza.

Standardowo tekst preclowy to od 1 do 5 zł za 1000 znaków. Podobne są ceny opisów katalogowych. Teksty zapleczowe to zazwyczaj wydatek od 5 do 10 zł. Dobre teksty SEO są droższe. W tym wypadku trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 10 zł za 1000 znaków, aczkolwiek teksty wysoko specjalistyczne mogą być bardziej kosztowne, zwłaszcza jeśli copywriter SEO świadczy swoje usługi na naprawdę wysokim poziomie lub musi poświęcić dużo czasu, aby zrealizować zlecenie.

Jak znaleźć teksty SEO – portale dla copywriterów i nie tylko

Znalezienie treści SEO w internecie nie jest wcale trudne, o ile wie się, gdzie szukać. Po pierwsze, istnieją agencje copywriterskie. To wyspecjalizowane firmy, które mogą nie tylko stworzyć treści na stronę, ale i wdrożyć kompletną strategię SEO. Po drugie, w sieci można znaleźć portale dla copywriterów. To swego rodzaju giełdy tekstów SEO, gdzie można zlecić tekst lub zamówić gotowe treści. Działają tu zarówno agencje copywriterskie, jak i indywidualni copywriterzy, a także copywriterzy pracujący dla platformy. Po trzecie, treści u copywritera można zamówić indywidualnie. Nie każdy copywriter online ma własną stronę, ale ci co takową posiadają to zazwyczaj wysokiej klasy specjaliści. Warto też korzystać z usługi polecenia copywritera przez znajomych.

Kluczowe jest też to, jaki tekst ma przygotować copywriter. Giełda tekstów lub agencja copywriterska pozwalają sprecyzować oczekiwania zazwyczaj w formularzu lub ankiecie, dzięki której można określić własne wymagania i oczekiwania. Do zamówienia tekstu może także posłużyć formularz kontaktowy lub kontakt mailowy, a zamawiając tekst u copywritera niezależnego trzeba wypełnić tzw. brief. Dla osób, które nie znają rynku i nie wiedzą, skąd brać teksty SEO, warto polecić cztery cenione giełdy tekstów – Textbookers, Good Content, SEOTXT, Giełda Tekstów.

Zamówienia na Textbookers

Na Textbookers można zamawiać teksty preclowe, teksty zapleczowe, opisy do katalogów, teksty tematyczne, teksty specjalistyczne, opisy produktów. Strona działa od 2013 roku, oferując teksty SEO po polsku oraz teksty po niemiecku i teksty po angielsku, co jest pewnym wyjątkiem na rynku. Choć treści obcojęzyczne są droższe niż polskie, to w obu wypadkach ceny są atrakcyjne.

Textbookers ma wbudowane systemy antyplagiatowe. Teksty można zgłaszać do poprawek, gdy nie spełniają oczekiwań zlecającego. Są tworzone szybko i profesjonalnie. Sama strona oferuje dużą funkcjonalność i szeroki wybór tekstów oraz specjalizacji copywriterów. Wszystko to sprawia, że Textbookers opinie ma pozytywne i platforma jest godna polecenia.

Giełda tekstów Textbookers jest dostępna pod linkiem: www.textbookers.com

Nowoczesna platforma Good Content

Zamówienia na Good Content można zgłaszać na każdy rodzaj tekstu. Platforma gwarantuje błyskawiczną realizację zleceń, elastyczne ceny i minimum formalności. Zamówienia na teksty SEO można łatwo składać. W razie potrzeby zamawiający może odrzucić teksty, z których nie jest zadowolony.

W serwisie istnieje dobry system rekomendacji copywriterów oraz system antyplagiatowy. Good Content istnieje od 2015 roku, a od 2019 roku jest częścią spółki White Press, która gwarantuje dynamiczny rozwój i profesjonalne podejście do klienta. To jeden z powodów, dla których Good Content opinie ma pozytywne. Serwis jest też ceniony ze względu na intuicyjny interfejs, przejrzystość współpracy i szybki kontakt z copywriterami, a także czas realizacji zleceń.

Giełda tekstów Good Content jest dostępna pod linkiem: www.goodcontent.pl

Najstarsza giełda tekstów w Polsce – SEOTXT

Na SEOTXT.pl – portalu uznawanym za najstarszy w polskiej branży – również można zamówić każdy rodzaj tekstu (tekst preclowy, opis do katalogu, tekst zapleczowy, tekst premium), ale dodatkowo dostępna jest także opcja unikalnego przepisywania treści oraz synonimizowanie tekstów. Można też zamówić komentarze i opinie. Serwis pozwala na oceny copywriterów, a zlecenia łatwo opublikować, mimo pewnej anachroniczności samej strony internetowej. Dużą zaletą portalu jest jednak współpraca z doświadczonymi copywriterami oraz system zwrotów kosztów (nawet od 80 do 100% ceny zlecenia), gdy copywriter nie dotrzyma terminu realizacji zamówienia. SEOTXT to uznana na rynku marka i portal, którym zdecydowanie warto się zainteresować.

Giełda tekstów SEOTXT jest dostępna pod linkiem: www.seotxt.pl

Jak zacząć pisać teksty na zlecenie – copywriting SEO

Każdy z tych portali jest skierowany nie tylko do zlecających, ale i do copywriterów. Tu znajdzie się praca dla copywritera. Na każdym z tych serwisów swoje usługi mogą zaoferować niezależni copywriterzy, znajdując w ten sposób dodatkowe źródło zarobków. Nowi copywriterzy są stale poszukiwani na tych platformach. Warto podkreślić, że pisanie tekstów na zlecenie to komfortowy sposób na zarabianie i ciekawa praca. Copywriter sam ustala sobie plan dnia i godziny pracy, biorąc pod uwagę terminy zleceń. Może pracować zdalnie z domu. Nie musi udawać się do biura. Sam wybiera sobie tematykę zleceń i same zlecenia. Zarobki copywritera zależą przede wszystkim od liczby zleceń, które copywriter jest w stanie przyjąć, a także stopnia ich trudności i charakteru oraz indywidualnych preferencji autora. Wymagająca praca (pisanie artykułów tematycznych czy pisanie artykułów specjalistycznych) może zająć dużo czasu. Z kolei tekst zapleczowy łatwo napisać, ale duża liczba tego rodzaju treści do stworzenia pod rząd może być męcząca. Trzeba umiejętnie dobierać zlecenia, dbając o to, by za copywriting stawki były dla nas atrakcyjne. Wymienione wyżej platformy będą dobrym miejscem, aby zacząć pozyskiwać dla siebie klientów i zarabiać na pisaniu tekstów SEO.

Tagi: , ,

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.