Linkuj, linkuj, ale z głową

12 października, 2010, Kategoria: SEO dla początkujących

LinkowanieTo, że linkowanie jest dzisiaj zdecydowanie najważniejszym aspektem pozycjonowanie, nie jest żadną tajemnicą. O ile w przypadku łatwych fraz skok pozycji może zapewnić optymalizacja strony czy domena, zawierająca słowo kluczowe, o tyle pozycja strony przy trudnych frazach zależy w 95% od linków. Do linkowania należy więc podejść z głową, bo także na tym polu można popełnić wiele błędów.

Przede wszystkim należy postawić na naturalność. Google lubi myśleć, że linki do naszej strony dodają sami internauci. Utrzymujmy roboty w tym przekonaniu jak najdłużej, poprzez różnicowanie źródła linków, domen i IP, chaotyczny przyrost linków czy wreszcie różnicowanie anchorów odnośników prowadzących do naszej strony. Im większy „chaos” będzie panował w linkowaniu tym lepiej – przecież nie mamy wpływu kto, jak i gdzie dodaje tyle tych linków…

Nieco inne zasady panują w przypadku stron młodych, które dopiero co pojawiły się w sieci. Tutaj zalecana jest duża ostrożność. Zbyt dużo linków naraz = filtr. Za małe różnicowanie anchorów – też filtr. Atakowanie nowej strony setkami tysięcy punktów z SWL albo zlecanie modnych ostatnio blastów Xrummer’em nie jest więc dla młodej witryny dobrym rozwiązaniem. Zacznijmy od metod „mniej inwazyjnych” – katalogów, precli czy zaplecza. Masowe linkowanie z automatów można przecież zostawić na później.

Tagi: , ,

1 Komentarz → Zostaw komentarz

  1. 1 sklepowad 13 maja, 2013 14:00H

    Wiek domeny tak naprawdę nie ma znaczenia. Np sklep na dobrym oprogramowaniu jak np prestashop pozycjonuje się bardzo szybko.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.