Czas to pieniądz – także w SEO ?

12 grudnia, 2011, Kategoria: Pytania bez odpowiedzi

czas w seoNiewiele czynników ma tak istotny wpływ na pozycjonowanie jak czas (może wyłączając z tego stwierdzenia pieniądze). Zależność SEO od czasu widać wszędzie:

 • Wiek domeny, czyli czas jej obecności w sieci, ma ogromny wpływ na pozycjonowanie i niejako określa taktykę pozycjonowania jaką można przyjąć dla danej strony
 • Siła linków zależy – między innymi – od ich wieku
 • Efekty pozycjonowania widać dopiero po jakimś czasie
 • Pozycjonowanie to proces długotrwały i musi być rozłożony w czasie

I tak dalej, i tak dalej. Czas jest w przypadku pozycjonowania o tyle ważny, że nie da się go przeskoczyć, bo w SEO liczy się konsekwencja i regularność. To, że spędzimy 3 doby na ciągłym linkowaniu strony, poprzez dodawanie setek wpisów do katalogów i precli, pisanie setek postów na różnych forach i odpalaniu przeróżnych automatów, prawdopodobnie nic nie da, jeżeli nie będziemy kontynuować tego w przyszłości. „Jednorazowość” nie ma w pozycjonowaniu żadnego zastosowania.

W SEO liczy się także cierpliwość, czyli czas oczekiwania na efekty swoich prac. Tutaj sytuacja jest o tyle ciekawa, że efekty te mogą przyjść po kilku dniach, po kilku miesiącach albo nawet… wcale. Ważne jest jednak, żeby nawet w przypadku braku efektów, kontynuować swoją pracę i zdobywanie nowych linków do swojej strony. Google w końcu to zauważy. A przynajmniej powinno.

Tagi: , ,

4 komentarze → Zostaw komentarz

 1. 1 Arek 21 stycznia, 2012 1:05H

  No całkowicie się zgadzam. trzeba przedewszystkim postawić na systematyczną prace. Efekty muszą przyjść. Cierpliwości
  Pozdrawiam

 2. 2 Nodi 3 kwietnia, 2012 11:19H

  Ja powiem tak: Czas to pieniądz a w SEO tym bardziej. Czasami trzeba pracować przez długi czas nie widząc efektów a te przychodzą dopiero po jakimś czasie.

 3. 3 Dawid 17 czerwca, 2012 16:52H

  Czas to zawsze pieniądz – tylko sęk w tym że nie każdy to rozumie, a pieniądz to nie zawsze kilka zł czy $$$ ale również „inne waluty” takie jak. rezygnacja z czegoś, poświęcenie, nerwy itd…

 4. 4 Karol 25 września, 2012 16:51H

  Czas to zawsze pieniadz… Niezależnie od tego co robimy…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.