Katalogi, precle i co dalej?

15 listopada, 2010, Kategoria: Katalogi i precle, SEO dla początkujących

Darmowe techniki pozycjonowaniaPoczątki pozycjonowania, nawet dla absolutnych nowicjuszy, są łatwe. Bogaty świat katalogów i precli sprawia, że nawet poświęcając na pozycjonowanie własnej strony kilka godzin dziennie, zajęcia nie braknie im przynajmniej przez miesiąc. A i efekty, w postaci stopniowej indeksacji serwisu i poprawy pozycji na wiele łatwych i średnich fraz, także da się w tym czasie zauważyć. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy dobrych, publicznych katalogów/precli zaczyna brakować. Nie ma jednak co panikować – innych, równie prostych, możliwości zdobywania linków jest naprawdę wiele.

Przy założeniu, że pozycjoner dopiero startuje w SEO i nie ma dostępu ani do profesjonalnych narzędzi, ani do własnego zaplecza ani do punktów w SWL-ach, po katalogach i preclach radziłbym zwrócić uwagę na fora dyskusyjne. W zasadzie w każdej branży for takich jest mnóstwo, a rejestracja jest szybka, prosta i darmowa. Napisanie kilku – kilkunastu postów na kilkudziesięciu różnych forach będzie więc stosunkowe proste. Oczywiście postów z linkiem w treści lub w sygnaturce. Działanie takie dostarczy kilkuset tematycznych linków (bo wybieramy fora o tematyce zbliżonej do linkowanej strony), ze zróżnicowanych i mocnych domen. Będzie to taki „ręczny Xrummer”.

Następnie można „przenieść” się  na blogi i portale tematyczne, umożliwiające dodawanie komentarzy pod wybranym artykułem. Komentarze są kolejnym ogólnodostępnym miejscem, gdzie można łatwo przemycić link, z nadzieją, że nie zostanie on usunięty. Oczywiście mówiąc o blogach, mamy na myśli blogi z linkami dofollow.

Gdy wyczerpiemy możliwości blogów i for, możemy… postarać się o własne. Założenie własnego bloga/forum w domenie sieci blogów/for jest prostsze niż myślisz i nie kosztuje ani złotówki. Dlaczego więc by z tego nie skorzystać i nie zacząć tworzyć w ten sposób własnego, darmowego zaplecza?

Darmowy Katalog Stron

Tagi: , , , , , ,

5 komentarzy → Zostaw komentarz

 1. 1 ComWeb 1 grudnia, 2010 18:46H

  Jezeli chcemy zrobic pozycjonowanie w miare prostych fraz to katalogi i precele wystarczą

 2. 2 Tłumacz rosyjskiego 7 grudnia, 2010 1:17H

  A można zrobić wartościową stronę + social marketing, wykop+blip+facebook etc

 3. 3 Paq 30 grudnia, 2010 11:34H

  Social można prowadzić równolegle do SEO, albo tuż za nim, bo ten nie zapewnia stałego, naturalnego ruchu, który jest stricte powiązany z naszym adresem.

 4. 4 Getthetop 26 marca, 2011 11:24H

  Polecam ten serwis : http://www.getthetop.pl , oprócz katalogu stron, serwis prowadzi galerię najładniejszych stron w sieci – dzięki temu można zobaczyć jakie strony robią profesjonaliści i brać z nich przykład.

 5. 5 Darowizna 9 sierpnia, 2011 19:59H

  Szukam sprawdzone angielskojezyczne katalogi, moga byc płatne np przez PAYPAL

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.