Celem pozycjonowanie jest zwiększenie ruchu na pozycjonowanej stronie, poprzez zdobycie lepszych pozycji w wyszukiwarkach na wybrane słowa kluczowe. Warto jednak wiedzieć, że w czasie pozycjonowania, nadarza się wiele dodatkowych okazji do zwiększenia ruchu i to wcale nie z wyszukiwarek. Dobrze by było ten fakt wykorzystać.
1) Katalogi
Pierwszą okazją na zdobycie „bonusowego” ruchu jest… katalogowanie. Katalogi stron to przecież nie tylko źródło linków, ale także miejsce odwiedzane codziennie przez setki, jak nie tysiące, internautów.
O ukrytej sile katalogów przekonałem się, odwiedzając swoje wpisy dodane jakieś cztery miesięcy temu. Okazało się, że te, umieszczone w najporządniejszych katalogach, wygenerowały w tym czasie od 30 do 80 kliknięć, które przenosiły zainteresowane osoby na katalogowaną stronę. Daje to średnio 15 wejść miesięcznie… Mało? Tak, ale mnożąc przez np. 100 wartościowych katalogów, wynik ten jest już całkiem przyzwoity.
2) Precle
Ruch mogą także generować precle, albo konkretniej „serwisy z artykułami do przedruku” lub „serwisy dziennikarstwa obywatelskiego”. Największe z nich – iThink, Eioba, Artelis, Blogers – posiadają spory ruch, a dobry artykuł z linkiem, może część tego ruchu przekierować na pozycjonowaną stronę.
Ilość wejść jest w tym wypadku trudna do określenia… chyba, że nasz artykuł będzie na tyle ciekawy, że znajdzie się na Wykopie. Wówczas dodatkowy ruch będzie liczony w tysiącach wejść.
3) Fora dyskusyjne
Generatorem ruchu są także linki umieszczane na forach dyskusyjnych, o ile tylko pozycjonowana strona jest zgodna z tematyką forum. Najlepiej sprawdzają się linki w stopce (sygnaturce), które pojawiają się pod wszystkimi naszymi postami. Sam uzyskuje w ten sposób prawie 8% całkowitego ruchu dla jednej ze stron.
Alternatywą jest umieszczanie linków w postach z prośbą np. o ocenę strony. W takiej sytuacji wzrost wejść będzie widoczny przez krótki okres czasu (2-3 dni), ale może on być całkiem spory.
4) Zaplecze
Najpotężniejszym narzędziem SEO, które oprócz linków zapewnia także ruch, są strony zapleczowe. Dobrze wykonane i odpowiednio podlinkowane, z widocznymi reklamami strony docelowe, mogą przekazywać na nią nawet do 10% „własnego” ruchu.\
5) Komentarze na popularnych blogach
Podobnie jak w przypadku forów wartościowy komentarz na jakimś popularnym blogu, gdzie możemy podać linka do swojej strony może generować naprawdę spory ruch.
6) Wykop
Kiedyś testowałem to rozwiązanie i w ciągu kilkudziesięciu godzin od znalezienia się wśród najpopularniejszych znalezisk ruch daje radę słabym kontom hostingowym.
Oczywiście wszystkie te miejsca generują ruch, tylko wtedy, gdy przyłożymy się do naszych wpisów. Pisząc precla czy opis do katalogu warto się więc postarać.
Tagi: Blogi, katalogi, pozycjonowanie, Precle, Ruch na stronie, seo
5 komentarzy → Zostaw komentarz
Czy ja wiem czy słabe hostingi wytrzymują, miałem dobry współdzielony i po wykopie zablokowali konto. Niedawno Dobreprogramy po trafieniu na wykop padły, a oni jadą na własnym serwerze.
Miałem właśnie na myśli to o czym mówisz, czyli to że słabsze hostingi nie wytrzymają.
W przypadku dużej popularności „wykopu” te lepsze też mają problemy.
Tak samo jest w przypadku mowy o jakimś serwisie w głównym wydaniu wiadomości w TV czy radiu 🙂
Witam.
Na pewno pomocne dla wielu są te uwagi związane z pozycjonowaniem. Ja sama różnego rodzaju teksty słyszałam – a właściwie czytałam – na ich temat. Jedni twierdzą, że katalogi już nic nie dają a inni, że teraz to najpotężniejsza siła… Bądź tu mądry i pisz wiersze!
Dziękuję za te wskazówki, przydatne.
Pozdrawiam,
Anna
Co do katalogów to niedługo się wiele wyjaśni …
Zobaczymy jak nowy algorytm Google rozwiąże tą kwestię, bo może okazać się, że będzie duży odsiew i na rynku zostanie nie wiele katalogów do których będzie warto dodać wpis…
Do tej listy można też spokojnie dorzucić „długi ogon” oraz „serwisy społecznościowe”. Jeżeli chodzi o katalogi to fakt – nie są one tak skuteczne jak kiedyś ale i tak warto.