Spamowanie czy pozycjonowanie

18 października, 2011, Kategoria: "Nieetyczne" pozycjonowanie, Pytania bez odpowiedzi

spamGdy dawno temu na polskim rynku pojawił się pierwszy System Wymiany Linków, świat SEO zmienił się nieodwracalnie. Narzędzie miało to być prostą metodą na sukces i źródłem wielu potężnych linków. Jak jest dzisiaj? SWL-e istnieją i mają się dobrze, ale stawiają przede wszystkim na masówkę, a linki ukazują się głównie na stronach, których jedynym celem jest ich wyświetlanie… Dzisiaj historia zatacza koło, a obecnym hitem jest Xrummer (chociaż są opinie, że jego czas też minął), czyli narzędzie do automatycznego umieszczania postów (linków) na przeróżnych forach. Granica między SEO a SPAMEM jest cieńsza niż kiedykolwiek…
Patrząc obiektywnie, całe pozycjonowanie to jednak jeden wielki spam. Katalogi i precle powstają tylko po to, by wyświetlać linki. Teoretycznie „czyste” umieszczanie linków na innych swoich stronach czy blogach to też bujda – strony te nigdy nie powstałyby, gdyby nie było SEO. Narzędzia takie jak Xrummer, ScrapeBox, SWL czy szereg innych, które są popularne za granicą, a do Polski zapewne wkrótce wkroczą, to po prostu kolejny krok w ewolucji procesu zdobywania linków. A że nieco bardziej nieetyczny? Cóż, ważne, że skuteczny.
Mówi się, że „cel uświęca środki” oraz, że gdy nie da się pokonać wroga, trzeba się do niego przyłączyć. Tak też należy chyba podejść do SEO-spamiarek. Zbyt wiele firm ich używa, żeby można było całkowicie je usunąć z pozycjonowania. Z czasem dojdą zaś kolejne, bo będzie to jedyna droga do osiągnięcia wysokich pozycji. Choć SEO coraz bardziej przypomina więc jedno wielkie spamowanie, nic na to nie poradzimy – trzeba się dostosować.

Tagi: , , , ,

3 komentarze → Zostaw komentarz

  1. 1 Portal komputerowy 23 października, 2011 16:08H

    No niestety, ale dla mnie to nie pozycjonowanie, to spamowanie. Po jaki jest cel w zalaniu forum postami o tej samej treści? Co gość nie wie, że moderatorzy to usuną? Mało tego, przez tych dziadów wiele for usuwa dofollow na rzecz nofollow. I co po tym przyjdzie?

  2. 2 Narzędzia SEO 20 listopada, 2011 23:54H

    Inwestowanie w takie narzędzia jak Rumaki, SB to cięcie kosztów. Nie od dziś wiadomo że pozycjonowanie polega na zdobywaniu linków do strony i czym więcej tym lepiej a im zrobimy to taniej tym więcej zostanie nam w kieszeni. Spam nigdy nie zniknie i tak jak mówisz trzeba się dostosować.

  3. 3 admin 21 listopada, 2011 16:52H

    Zgadza się można wszystko robić white seo, tylko kto za to zapłaci 50x więcej niż mix white i black ?:)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.