Sposób na: indeksację

13 czerwca, 2011, Kategoria: Świat wyszukiwarek

pająk seoW SEO liczą się tylko zaindeksowane linki, czyli te, które zostały dostrzeżone przez wyszukiwarkę. Roboty wyszukiwarek mają jednak mnóstwo… roboty, a w natłoku zajęć łatwo zapominają o wpisach w słabszych katalogach czy preclach, tysięcznej podstronie jakiegoś forum czy nawet głęboko schowanej części wartościowego serwisu. Wówczas trzeba im nieco pomóc, by łaskawie odwiedziły stronę, o która nam chodzi. A oto kilka sposobów jak to zrobić:

 1. Pingowanie – pingowanie jest jak wysłanie zaproszenia do robota wyszukiwarki, by odwiedził naszą stronę. A w zasadzie setek zaproszeń. Roboty czasem odrzucają takie zaproszenia, ale… często chętnie z nich korzystają. Pingowanie można zautomatyzować korzystając z programów takich jak Ping Seo Master czy omniPING.
 2. Dopalanie SWL – SWL, szczególnie te rotacyjne, to istne dopalacze dla niezaindeksowanych podstron. Przydzielenie kilku – kilkunastu tysięcy punktów e-weblink czy gotlink na okres 1-3 tygodni, powinno spokojnie wystarczyć by strona weszła do indeksu. Dodatkowo można także zostawić kilkaset punktów na stałe lub przydzielić stronie kilka linków ze stałych systemów np. Seomatik bo w pkt. W statlinku szkoda do tego typu rzeczy.
 3. Dopalenie za pomocą dodawarek do katalogów i precli (omniadd, publiker itp.)
 4. Porządne precle – tym, którzy nie mają punktów w SWL, z odsieczą przyjdą dobre, publiczne precle takie jak iThink, Artelis czy Eioba. Możliwość umieszczenia tam 2-3 linków w swoim wpisie sprawia, że jest to alternatywny sposób na indeksację, a przy okazji sposób na wzmocnienie linków. Jest to raczej metoda na dodanie linkom znacznej mocy niż zwykłą indeksację.
 5. Własne zaplecze – choć rzadko, do indeksacji wykorzystuje się też zaplecze. Najlepiej sprawdzają się tutaj wszelkiej maści blogi, gdzie w artykule można bez problemu zawrzeć nawet 10 czy 15 linków do różnych wpisów. Że dużo? Nie ma się co przejmować – w procesie indeksacji wcale to nie przeszkadza. Tutaj sposobem na automatyzację będzie użycie narzędzi typu Backlink Index Express.
 6. ScrapBox, Xrumer – dopalenie linków za pomocą tych narzędzi może przynieść naprawdę dobre efekty i dużą moc zaindeksowanych linków.

A Wy jakie macie sposoby na indeksację dużej ilości linków ? Możecie polecić jakieś nowe/niewymienione tutaj narzędzie ?

Tagi: , , , , , ,

11 komentarzy → Zostaw komentarz

 1. 1 Paq 14 czerwca, 2011 15:22H

  Dodałbym systemy mikroblogowe takie jak indeti.ca i fora internetowe. Dobry profil na mniejszym forum, gdzie wątki nie są szybko zaśmiecane dają bardzo dobre efekty. Wpis leci w stopkę w kilkuset tematach i błyskawicznie indeksuje nowe wpisy w katalogach. Sama indeksacja jednak nie daje jednak pożądanych efektów i lepiej skierować 10 linków na jeden wpis niż 10 linków do 10 wpisów.

 2. 2 Karolina 18 czerwca, 2011 11:15H

  Świetne i bardzo pomocne sposoby na szybszą indeksacje linków. Artykuł czytałam z zapartym tchem, ponieważ jak każdy webmaster i ja jestem zainteresowana zwiększeniem indeksacji linków. Dziękuję za wiele użytecznych porad, zaraz wdrażam je w życie, aby zwiększyć liczbę indeksowanych linków, serdeczne pozdrowienia.

 3. 3 Mariusz 18 czerwca, 2011 21:48H

  Pingowanie to świetna rzecz. Oprócz wspomnianych Ping Seo Master i omniPING mozna skorzystać z darmówek opisanych w tym poradniku http://techformator.pl/pingowanie-stron-www-darmowe-programy/

 4. 4 promocja na facebooku 27 czerwca, 2011 13:25H

  Lajki z Facebooka zapewniają praktycznie natychmiastową indeksację ze względu na to jak Google jest zintegrowany z Facebookiem.
  Jeśli strona nie ma zaimplementowanej FB wtyczki, można po prostu opublikować link na profilu.

 5. 5 Paq 27 czerwca, 2011 22:48H

  @ Mariusz – pingi na dłuższą metę są bezużyteczne.

 6. 6 Ripo 29 czerwca, 2011 11:34H

  Wymienione sposoby indeksacji znam, ale o indeksacji przez facebooka jeszcze nie słyszałem. Czy ktoś to testował ?

 7. 7 Qazek 25 sierpnia, 2011 12:43H

  Już dawno zostało potwierdzone, że facebook ma wpływ na SEO, więc indeksowanie przez FB nie powinno nikogo dziwić.

 8. 8 Seowiec 9 listopada, 2011 22:27H

  Ja tam mam na to idealne rozwiązanie. W programie Adder robię to automatycznie iż program obsługuje pingowanie serwerów, co znacząco przyśpiesza indeksowanie strony 🙂

  • 9 Pozycjonowanie 28 listopada, 2011 17:29H

   Program adder jest bardzo słaby, a dodatkowo firma robi sobie fatalny PR (chociaż nie wiem, czy może być gorzej) takim pseudo szeptanym marketingiem – żałosne …

 9. 10 Chińczyk 5 stycznia, 2012 12:05H

  A czy jest sens dodawać linki stałe w Statlinku i później jeszcze te linki dopalać Gotlinkiem? 🙂

 10. 11 admin 13 stycznia, 2012 12:18H

  Odpowiedz sobie sam:
  1) link na jakieś podstronie na którą nie prowadzą linki
  2) link na jakieś podstronie na którą prowadzą linki z innym anchorem niż Twój link
  3) link na jakieś podstronie na którą prowadzą linki z takim samym anchorem jak Twój link

  który link będzie najbardziej wartościowy Twoim zdaniem ?

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.