Czego należy oczekiwać od firmy pozycjonerskiej?

6 października, 2010, Kategoria: Firmy pozycjonerskie

 

dlonieFachowcy bywają bardzo różni i nie zawsze dostajemy od nich to, czego oczekujemy. Co jednak w sytuacji gdy właściwie nie wiemy czego oczekiwać? Wydaje się to absurdalne, ale tak właśnie bardzo często jest z pozycjonowaniem – zlecamy je i czekamy na rozwój sytuacji, nie wiedząc tak naprawdę o co w tym wszystkim chodzi.

 

Zlecając pozycjonowanie należy oczekiwać od firmy kilku rzeczy i absolutnie nie jest to wyłącznie osiągnięcie określonych pozycji. Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jakiej powinniśmy wymagać od SEO specjalistów jest pomoc w wyborze słów kluczowych. Istnieją narzędzia, które pozwolą oszacować ruch z obecności w czołówce Google na daną frazę, a pozycjonerzy potrafią sprawdzić trudność słów kluczowych. Dobrym pomysłem jest więc poproszenie o przedstawienie najlepszych słów kluczowych dla witryny, które przyniosą najlepszy efekt w możliwie najniższej cenie.  Wiadomo, że przy większych portalach jest to bardzo czasochłonne i firma pozycjonerska nie może sobie pozwolić, żeby taką analizę wykonywać za darmo nie mając gwarancji podpisania umowy. Tutaj dobrym rozwiązaniem będzie płatna usługa doradztwa w zakresie doboru słów kluczowych przed podpisaniem umowy, z zastrzeżeniem np. że kwota ta zostanie odliczona od przyszłych płatności  za pozycjonowanie jeśli umowa zostanie zawarta. Takie rozwiązanie powinno zadowolić obie strony – firma pozycjonerska ma gwarancję, że nie będzie pracowała za darmo, a klient, że doradztwo w zakresie słów kluczowych jest profesjonalne, a nie robione na zasadzie „zaproponujemy im banalne frazy, których nikt nie wyszukuje i zgarniemy kasę” (niestety tak działają niektóre firmy).

 

Krokiem drugim powinna być optymalizacja serwisu, której wykonanie ułatwi pozycjonowanie, a zarazem – być może – skróci jego czas i zmniejszy koszty. Dopiero wtedy firma może przejść do esencji pozycjonowania, czyli osiągnięcia planowanych pozycji i ich utrzymania. Na tym etapie można oczekiwać dwóch rzeczy. Przede wszystkim raportu z postępu pracy, czyli informacji o tym co zostało zrobione i jaki miało to wpływ na naszą stronę, a także ciągłego monitorowania pozycji na wszystkie zlecone frazy.  Optymalizacja dużych serwisów, czy sklepów przewyższa często kwotę wykonania takich stron (niestety trzeba przyznać, że wiele firm tworzących strony i sklepy nie ma pojęcia o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek). Dlatego zazwyczaj firmy pozycjonerskie wliczają taką usługę w ceny za pozycjonowanie lub wykonują ją za dodatkową opłatą.

Następnie (klient powinien domagać się tego w umowie) firma pozycjonerska w stałych odstępach czasu powinna przesyłać raporty z prowadzonych działań. Najważniejsze są tu oczywiście linki prowadzące bezpośrednio do strony klienta, ponieważ to one mogą najbardziej zaszkodzić jeśli strategia linkowania strony nie jest zbyt dobra.

 

Swoje oczekiwania najlepiej przedstawić przed rozpoczęciem współpracy i nie mieć tutaj żadnych kompleksów. W końcu płacę i wymagam!

 

Firma pozycjonerska

Tagi: , , , , ,

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.