Linkolo.pl – linki umieszczane w treści (wpis sponsorowany)

15 kwietnia, 2011, Kategoria: Pozostałe sprawy

System Linkolo to pierwsza giełda linków tekstowych umożliwiająca sprawne kupowanie/sprzedawanie linków w istniejącej już treści witryn. Obecnie, jak wiemy, standardem jest umieszczanie linków głównie w stopce czy sekcji menu, co wygląda dla użytkownika nienaturalnie. Tymczasem Linkolo nie ingeruje w treści na stronie wydawcy, a jedynie zamienia istniejące już słowa na linki. To ciekawe rozwiązanie zarówno dla osób chcących pozycjonować swoje strony, jak również dla tych, którzy chcieliby zarobić na reklamach publikowanych w swoich serwisach.
Wydawcy rejestrują na Linkolo.pl swoje serwisy i ustalają cenę za umieszczenie linka w treściach na stronie. Z kolei pozycjonerzy wyszukują frazy, które wiążą się tematycznie z ich witrynami. Z dostępnej bazy wybierają te serwisy, które posiadają pożądane anchory i płacą za umieszczenie linka.
W jaki sposób się to odbywa?
Zamawiający linki, korzysta z modelu przedpłaty. Przed transakcjami trzeba doładować swoje konto odpowiednią liczbą punktów. 1 punkt to 1 grosz, a minimalna kwota, jaką należy wpłacić na konto to 10zł. System codzienne rozlicza transakcje: z konta pozycjonera zdejmowane są punkty zaraz po rezerwacji miejsca na link, natomiast na konto wydawcy trafiają w ciągu doby od publikacji.
Gratka dla pozycjonerów
Pozycjonowanie serwisu za pomocą umieszczania linków na wartościowych stronach jest bardzo skuteczne , a zarazem proste. Wszystko można generować samodzielnie, wybierając opcję „Kup teraz” i podając URL docelowy. W tym momencie ustala się też liczbę dni publikacji danego linka. Ta forma zakupu jest odpowiednia dla osób, mających jasno sprecyzowane wymagania co do wyboru witryny i dla chcących mieć całkowitą kontrolę nad wydanymi punktami. Druga opcja to zakupy automatyczne, zlecone systemowi Linkolo. Wystarczy, że reklamodawca sprecyzuje jakie strony go interesują i z jaką częstotliwością linki mają być dodawane, resztę system realizuje samodzielnie.
Szansa na zyski
Wydawcą może zostać każda osoba posiadająca własna stronę internetową ze statyczną treścią. Nadają się tu precle, fora internetowe, a także blogi. Zainstalowanie skryptów Linkolo jest bezproblemowe.
Program Partnerski
Dodatkowo Linkolo uruchomił program partnerski, z korzyściami dla użytkowników systemu sięgających nawet 5% kwoty przeprowadzanych transakcji. Wystarczy ściągnąć ze strony linkolo.pl banner lub link i umieścić go w dowolnym miejscu w internecie, np. na swojej stronie www, w statusie gadu gadu, na portalach społecznościowych itp. W przypadku, gdy ktoś kliknie w link lub banner polecający i zarejestruje się w systemie, polecający otrzyma 5% wydanej przez niego kwoty w systemie Linkolo.pl. Tak zdobyte punkty można wykorzystać na usługi, lub wymienić na gotówkę.

 

Wszystkich, którzy po przeczytaniu artykułu chcieliby przetestować system zapraszam do rejestracji z mojego refa 🙂 – Linkolo.pl

Tagi: , ,

1 Komentarz → Zostaw komentarz

  1. 1 superbux.pl 6 czerwca, 2011 17:21H

    Chetnie przetestuje, linki sa wazne, ale wazna jest tez tresc na stronie ktora chcemy promowac..
    http://www.seo-backlinks.superbux.pl/

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.