Microsite Manager

7 czerwca, 2011, Kategoria: Zaplecze pozycjonerskie

Dostałem do przetestowania skrypt Microsite Manager. W tym wpisie postaram się opisać moje wrażenia z prawie 30-dniowego okresu testów. Skrypt Microsite Manager ma za zadanie zautomatyzować (chociaż w tym przypadku można raczej mówić o półautomatyzacji) tworzenie zaplecza.

W paczce instalacyjnej, oprócz plików znajdziemy umowę licencyjna i poradnik użytkownika. Sama instalacja polega na wgraniu plików na serwer i podpięciu bazy. Małym problemem dla mnie okazało się ustawienie odpowiednich praw dla plików – bardzo szybko rozwiązany dzięki pomocy supportu. Swoją drogą instalowałem skrypt na Seo Lite czyli polecanym hostingu pod MM, więc sugerowałbym autorom umieszczenie w instrukcji szczegółów co do nadawania praw poszczególnym plikom (chociaż dla tych kilku polecanych hostingów).

Microsite Manager

Po przebrnięciu przez instalacje moim oczom ukazał się panel administracyjny- prosty i przyjemny dla oka. Nawet bez oglądania filmików na youtube i czytania instrukcji obsługi można bez problemu zorientować się o co chodzi i zacząć działać z programem (dodatkowym ułatwieniem są podpowiedzi wyświetlające się po najechaniu wskaźnikiem na pytajnik przy każdym polu).

Wszystko proste i jasne, ale dla mnie skrypt nie jest idealny i zmieniłbym pewne rzeczy:

  • synonimy w postaci {{A|B|C}}. Moim zdaniem to duży minus bo uniemożliwia bezpośrednie skopiowanie artykułu z jakiejś mieszarki np. Z Publikera czy SpinnerChief’a (w wersji 2.0 ma być wdrożona mieszarka w stylu Publikera);
  • brak pełnej automatyzacji (dlatego wcześniej napisałem, że jest to soft półautomatyczny). To taka różnica jak między SEObohaterem, a automatyczną dodawarką.

Większa automatyzacja dla mnie to np. rozsyłanie artykułów i dodawanie linków bez konieczności robienia tego ręcznie. Czyli np. tworzymy artykuł z synonimów i automatycznie wysyłamy go np. do 50 wybranych z listy stron (np. po zaznaczeniu danej grupy).
Chciałbym, żeby to działało w ten sposób, chociaż autorzy mieli chyba inne założenie co do funkcjonalności tego skryptu… mam nadzieje, że w przyszłości autorzy wprowadzą jakieś dodatkowe opcje tego typu.
Ogólnie MM bardzo przypomina mi działanie syroplive.com. „Syropek”, według mnie już nie jest rozwijany i jeśli nic się nie zmieni w temacie niedługo nastąpi jego ostateczny koniec. To taka mała dygresja, ale wspominam tutaj o tym nie bez powodu, ponieważ Microsite Manager to dobra opcja dla osób, które będą chciały tworzyć zaplecze podobnej jakości co w „Syropku”.

Co do plusów MM to wymieniłby m.in. takie:

  • spora liczba szablonów (w wersji 2.0 ma być ich już 100);
  • schematy linków pozwalające zróżnicować url stronek;
  • zarządzanie reklamami – można łatwo wrzucać swoje reklamy. Chociaż nie widzę sensu wrzucania reklam na zaplecze tej jakości, to można wrzucić tam jakiś kod w php, obrazki itp. różnicujące wygląd stronek;
  • bardzo łatwe tworzenie stron na innych domenach/subdomanach – wystarczy wrzucić na serwer jeden plik i lekko go zmodyfikować (również prośba do autorów o umieszczenie w instrukcji kodu do podłączania subdomen)
  • obsługa wildcard – automatycznie tworzenie subdomen.

Wnioski
Skrypt Microsite Manager to dobra opcja na przyśpieszenie tworzenia zaplecza średniej/gorszej jakości w dziesiątkach i setkach sztuk. Dodałbym jednak klika opcji, które pozwoliłby na większą automatyzację.

Sporym minusem jest cena (prawie 600 zł), co moim zdaniem nie jest małą kwotą (ryzyko) biorąc pod uwagę obawę, że tego typu projekty w Polsce często kończą swój żywot bardzo szybko.
Życzę autorom samych sukcesów. Mam nadzieje, że skrypt będzie się rozwijał bo będę z niego korzystał 🙂

 

Program można zamówić korzystając z tego linka: Microsite Manager

Tagi: , ,

3 komentarze → Zostaw komentarz

  1. 1 Naturalis 23 sierpnia, 2011 22:33H

    Dokładnie @mmarek Syropa nie rozwija od ładnych dwóch lat, pójdzie w piach jak większość polskich przedsięwzięć.

    Dlatego boję się też angażować w MM, bo 6 stów pójdzie się rypać. Sam autor narzędzia (MM) zdaje się osobiście nie zna się na programowaniu, jest zależny od rąk z zewnątrz. Tym bardziej podraża to koszty działania nad rozwojem narzędzia

  2. 2 www.skrypty.pro 8 września, 2011 19:10H

    @ Dlatego boję się też angażować w MM, bo 6 stów pójdzie się rypać.

    Wyszła nowa wersja 2.0, wyszedł skrypt generatora szablonów z Artisteera, także co jak co, ale projekt się rozwija 😉

    @ Sam autor narzędzia (MM) zdaje się osobiście nie zna się na programowaniu, jest zależny od rąk z zewnątrz.

    Świetnym programitą nie jestem, ale na Kohanie trochę projektów napisałem. Aktualnie już nie programuję, bo zajmuję się prowadzeniem firmy. Uważam że to właśnie dlatego że inni producenci piszą własnoręcznie to te projekty upadają.

    @Tym bardziej podraża to koszty działania nad rozwojem narzędzia

    Albo jakość albo jakoś, MM został świetnie napisany, jestem bardzo szczęśliwy że posiadam tak dobrego programistę. Tylko dwa typy ludzi mogą uważać, że MM jest drogi:
    1. tacy, którzy nigdy nie płacili zewnętrznej firmie za pozycjonowanie
    2. tacy, którzy nigdy nie zarabiali poważnej kasy na pozycjonowaniu

    Jak dla mnie to wszystko tłumaczy, zapraszam na testy MM 2.0 Free – czyli darmowej wersji Microsite Managera

    • 3 Wojciech 31 października, 2012 1:52H

      Tak kolego , piszesz że zajmujesz sie prowadzeniem firmy … to dlatego w internecie leci całe mnóstwo reklam MM tyle że podane na nich jest iz MM BASIC jest w cenie 199 zł a na stronie to jest 369 ? Może to dlatego, że dla członków pewnego forum dałeś propozycje ze zniżką dosyc sporą, ale wyprzedziła chyba wielka podwyżka. Na korespondencję z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji – nie raczyłeś odpowiedzieć. Reklam nie zmieniłeś. Skoro uważasz, że od roboty są inni (np. programiści), bo Ty wszak masz ważniejsze zajęcie, to zatrudnij także kogoś kto będzie zarządzał Twoja reklamą i wizerunkiem. Ja po czymś takim nie zamierzam korzystać z Twoich usług. To też jest krok by podzielić w krotkim czasie żywot Syropka. Powodzenia

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.