Abonament na pozycje

26 września, 2010, Kategoria: Firmy pozycjonerskie

Abonament - pozycjonowanieAbonament kojarzy nam się z rachunkami za telefon albo telewizję satelitarną. Tym większe może być więc nasze zdumienie, gdy zlecając pozycjonowanie dowiemy się, że będziemy rozliczać się właśnie na zasadzie abonamentu! Comiesięczna płatność na rynku SEO jest jednak jak najbardziej uzasadniona, co spróbujemy wyjaśnić.

A więc czemu abonament? Należy zrozumieć, że pozycjonowanie to proces długotrwały, który polega przede wszystkim na zdobywaniu linków do pozycjonowanej strony. Dla firm pozycjonerskich wygląda to jak inwestycja – otrzymują zlecenie, wkładają własne pieniądze na budowę zaplecza dla strony docelowej, płacą za pisanie artykułów i podlinkowanie zaplecza oraz za szereg innych czynności. Inwestycja ta musi się jednak zwrócić i właśnie stąd bierze się abonament.

Podpisując umowę, firma zdaje sobie sprawę jakie koszty będzie musiała ponieść w związku z pozycjonowaniem strony klienta, wie zatem ile „wziąć” za pozycjonowanie. Ponieważ jednak zazwyczaj płatność odbywa się „za efekt” abonament jest opcją najlepszą– klient wykupuje po prostu w firmie abonament na „bycie” na określonych pozycjach przez okres jednego miesiąca. Taki abonament zawsze jest długoterminowy (firmy podpisują zwykle umowy na 6 lub 12 miesięcy) i nie można wycofać się z niego przed czasem. Powód jest prosty: opisana w poprzednim akapicie inwestycja musi się zwrócić.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wyjaśnienia, rozliczanie pozycjonowania na zasadzie abonamentu przestanie dziwić i szokować. Bo tak jest po prostu najlepiej.

Tagi: , , ,

1 Komentarz → Zostaw komentarz

  1. 1 Seowiec 9 listopada, 2011 22:20H

    Po co korzystać z firm pozycjonujących? szkoda kasy. Można zacząć zabawę samemu. Jest wiele gotowych narzędzi np. Adder. Świetne narzędzie.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.