Google Analytics prawdę Ci powie

11 października, 2010, Kategoria: Frazy i słowa kluczowe, Świat wyszukiwarek

Statystyki stronyGoogle Analytics to dla mnie zdecydowanie najlepsze z darmowych statystyk na stronę internetową. Testowałem już kilka, ale produkt Google przewyższa wszystkie pod względem dostarczanych informacji, a co za tym idzie korzyści związanych z analizy ruchu na stronie. Uważam bowiem, że taktyka pozycjonowania nie powinna być ustalana wyłącznie na samym początku tego procesu – powinna być cały czas modyfikowana na podstawie wyciąganych wniosków.

Google Analytics nadaje się w tym celu wyśmienicie, a odpowiednie korzystanie z tego narzędzia stwarza okazję do zwiększenia ruchu na monitorowanej stronie. Konkretnie okazję taką stwarza zakładka „źródła ruchu na stronie”, pokazująca skąd właściwie biorą się użytkownicy naszej witryny.

Przegląd najpopularniejszych słów kluczowych, po których nasza strona została znaleziona, ma duże znaczenie dla pozycjonowania. Zestawienie tych wyników z aktualną pozycją dla danej frazy oraz konkurencją, pozwala stwierdzić, czy warto dalej zajmować się tą frazą, czy może lepiej poświęcić swój czas starając się wybić na inne słowo. Analiza źródeł ruchu jest także wspaniałą okazją do znalezienia nowych słów kluczowych, których nie uwzględniliśmy wcześniej w naszym „planie pozycjonowania”.

Okazuje się bowiem, że internauci szukają informacji po nieprawdopodobnych wręcz frazach, często zawierających literówki, liczby mnogie albo regionalne „wstawki”. Mając Google Analytics i umiejąc korzystać z tego potężnego narzędzia – wychwycimy je, zoptymalizujemy pod nie witrynę, podlinkujemy i zyskamy jeszcze więcej tematycznego i wartościowego ruchu.

Tagi: , , , , ,

2 komentarze → Zostaw komentarz

  1. 1 zeli 26 sierpnia, 2011 10:48H

    Pozycjonowanie w ogóle nie powinno być ustalane raz a analizowane i zmieniane ciągle. Pamiętajmy że to usługa długo terminowa i już po miesiącu-dwóch od pozycjonowania naszej strony powinniśmy wyciągnąć tego typu wnioski. Jest to wg. mnie naturalne jeżeli firma zajmuje się pozycjonowaniem

  2. 2 Seowiec 9 listopada, 2011 22:25H

    Ja jakoś nie jestem do tego przekonany. Osobiście korzystam ze statystyk w programie jakim pozycjonuje (Adder 8) i nie narzekam.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.