Wszystko co trzeba wiedzieć o katalogowaniu

1 października, 2010, Kategoria: Katalogi i precle, SEO dla początkujących

KatalogowanieKatalogowanie to generalnie prosta sprawa. Skuteczne katalogowanie, przez które rozumiem dodawanie strony tylko do wartościowych katalogów i w optymalny sposób, to już jednak coś innego. Oto co powinieneś wiedzieć o dodawaniu strony do katalogów.

1. Wybór katalogów

Jeżeli katalogujesz ręcznie, kwestią niezwykle ważną jest wybór tylko dobrych katalogów, co pozwoli zaoszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na dodanie strony do śmietników, których w sieci jest naprawdę wiele. Wybieraj katalogi z dużym site’m (w stosunku do liczby wpisów), dużą ilością backlinków, niewielką liczbą linków wychodzących na stronie wpisu i wyglądające ładnie i schludnie. PageRank ma tutaj niewielkie znaczenie.

2.Opis strony

Opis strony to najbardziej czasochłonna część katalogowania. Stosowanie jednego opisu mija się z celem – dobre katalogi odrzucają duplikaty. Pisanie setek unikalnych opisów jest z kolei zbyt czasochłonne. Rozwiązaniem jest stosowanie opisów z mieszarki synonimów – dobry tekst z synonimami wystarczy nawet na 100 katalogów. Zadbaj też o długość opisu na poziomie przynajmniej 600 znaków, co pozwoli dodać dodatkowe linki w opisie i podlinkować podstrony.

3. Podlinkowanie wpisów

Aby katalogowanie przyniosło większy efekt, można podlinkować swoje wpisy. Najlepiej ponoć sprawdzają się w tym celu rotacyjne SWL-e. Osobiście stosuje jednak linki z własnych blogów – w jednym artykule można umieścić nawet 6 czy 8 linków do różnych wpisów. Alternatywą jest także wykorzystanie publicznych precli.

4. Dzienna ilość wpisów

Legendy o tym, żeby dodawać tylko 5 czy 10 wpisów dziennie są nieprawdziwe. Dodawaj tyle ile możesz, chyba, że strona jest naprawdę nowiutka – wówczas możesz ustalić granicę na poziomie 30 czy 40 wpisów dziennie.

Tagi: ,

1 Komentarz → Zostaw komentarz

 1. 1 marek 4 marca, 2012 13:18H

  Witam
  Używałem różnych skryptów i programów z różnym efektem, jedno to wiem to:
  Jeśli dodawać to do katalogów niezagrożonych banem.
  Polecam katalogi odporne na spam i automaty, doskonałym rozwiązaniem są katalogi z koniecznością logowania.

  Przykłady : http://www.seowww.eu oraz http://www.katalogi-stron.com.pl
  Na jednym koncie można edytować wiele wpisów – dla mnie to istotne ze względu na wiele stron dodawanych i konieczność dokonywania zmian w opisach.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.