Kto może zostać pozycjonerem?

5 października, 2010, Kategoria: SEO dla początkujących

Kto może zostać pozycjoneremCzy pozycjonowanie jest dla każdego? Zdecydowanie tak. Nie każdy oczywiście może zająć się tym zawodowo i żyć z pozycjonowania, bo wymaga to bardzo dużej ilości pracy, czasu i pieniędzy, ale nauczenie się pozycjonowania na własne potrzeby nie jest niczym skomplikowanym. A w świecie, w którym strony internetowe wyrastają jak grzyby po deszczu, z pewnością jest to ciekawa umiejętność, która może np. zapewnić dodatkowy dochód albo znaleźć pracę.

Wbrew pozorom i nazwie, pozycjonowanie nie wymaga wcale żadnych Bóg wie jakich umiejętności. Owszem, umiejętność tworzenia stron internetowych, znajomość HTML-a, CSS i innych technicznych spraw jest przydatna, nawet bardzo przydatna, ale… wcale nie jest konieczna! Stworzenie i zoptymalizowanie strony zawsze można przecież zlecić, a samemu zająć się linkowaniem, czyli tym co w SEO jest najważniejsze.

To czego potrzeba do nauki pozycjonowania to przede wszystkim czas, cierpliwość i determinacja. „Ogarnięcie” wszystkich terminów, znaczeń, zasad i możliwości w kilka dni jest niemożliwe. Dopiero czytając o tym tygodniami i stosując w praktyce to, co się wyczytało, można nauczyć się poruszać w świecie SEO i osiągać wysokie pozycje na wybrane frazy.

Trzeba też zdać sobie sprawę, że pozycjonowanie nie jest branża, w której nauczymy się czegoś i już to wiemy. Tutaj zasady zmieniają się z dnia na dzień i to, co wczoraj było najważniejsze, jutro może nie mieć żadnego znaczenia. Jeżeli naprawdę chcesz zostać pozycjonerem, musisz więc zawsze być na bieżąco i interesować się tym, co aktualnie dzieje się w świecie SEO.

Tagi: ,

2 komentarze → Zostaw komentarz

  1. 1 Karol 19 października, 2010 22:48H

    EEE chyba przesadziłeś 🙂 Pozycjonowanie to nie takie hop siup 🙂

    Dobrze znać jakieś języki programowania, po to by stworzyć swoje autorskie rozwiązania – zlecając coś takiego, od razu dajemy pomysł na tacy. Samo linkowanie – tak – to najważniejsze w pozycjonowaniu ale warto pomyśleć o swoich „autorskich sposobach”, które są bezcenne 🙂

  2. 2 Seowiec 9 listopada, 2011 22:23H

    Dlaczego nie „hop siup” nie trzeba mieć przecież ogromnej wiedzy..wystarczy poczytać trochę można również korzystać z gotowych narzędzi do pozycjonowania np z Addera. Ja korzystam i nie narzekam 🙂

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.