Czarne narzędzia SEO

14 października, 2010, Kategoria: "Nieetyczne" pozycjonowanie

Narzędzia SEOWśród metod pozycjonowania, coraz większą popularnością cieszą się te „nieetyczne”, uznawane często za „nielegalne”, techniki. Zalicza się do nich przede wszystkim korzystanie z tzw. spamiarek, czyli automatów do masowego umieszczania linków we wszystkich możliwych miejscach. Z racji popularności tych narzędzi, przyda się krótki ich przegląd.

Istnieje cała masa narzędzi do automatycznego katalogowania, preclowania, spamowania for i innych miejsc. Te, o których jest obecnie najgłośniej, przybyły do Polski z zachodu i do tej pory ciężko znaleźć o nich dokładniejsze informacje bez znajomości języka angielskiego. Wszystkie one działają na podobnej zasadzie – umieszczają tysiące linków na konkretnych stronach internetowych, stawiając przede wszystkim na ilość. Ale po kolei:

Xrumer – prawdziwy hit w chwili, gdy piszę ten artykuł, choć w Polsce posiada go (chyba) stosunkowo niewiele firm. Jest to automat umieszczający wpisy z linkami na forach, których to listę możemy dowolnie modyfikować. Linki są rzekomo umieszczane w odpowiednich tematach, co ma zapewnić jakąś tam tematyczność. Cena: 400 – 500$ (Można też zlecić tzw. blast, czyli linkowanie wykonane przez osobą, która posiada Xrumera. Ceny blastów wahają się od 50zł na Allegro do 200zł za profesjonalną usługę).

Scrapebox – automatyczny komentator, będący prawdziwą zmorą osób, posiadających własne blogi (o czym sam się zresztą przekonałem). Narzędzie umieszcza komentarze złożone z tekstu i linka wszędzie tam, gdzie tylko to możliwe. Cena: 50$

LFE – Link Farm Evolution to program wykorzystujący siłę social media, w celu zdobycia dużej ilości stosunkowo wartościowych linków. Są one umieszczane na znanych i popularnych platformach takich jak m.in. Pligg, Blogger, Tumblr, Blogspot czy WordPress MU. Cena: 300$

Publiker – prawdopodobnie najpopularniejsze z polskich narzędzi, dużo mniej „doskonałe” od tych, wymienionych wyżej. Jest to program do automatycznego dodawania wpisów do katalogów oraz artykułów do precli. Oczywiście linki trafiają głównie do tych mniej wartościowych, bo lepsze zwyczajnie je odrzucają. Cena: około 350zł

Tagi: , , , , ,

9 komentarzy → Zostaw komentarz

 1. 1 Karol 19 października, 2010 20:32H

  Brakuje podsumowania w tym poście, nie sądzisz? Gdzie Twoje zdanie? Co polecasz? Z czego korzystasz? 🙂

  Dla mnie automaty to bardzo skuteczne narzędzia, pomagające przy pozycjonowaniu stron, ale nic nie zastąpi 'mądrego’ człowieka-pozycjonera.
  Dobrze stworzone zaplecze czy też strona docelowo pozycjonowana to też istotny etap w pozycjonowaniu. Wyżej wymienione narzędzia na pewno są przydatne, do podlinkowania i wzmocnienia, ale 2-5 mocnych linków z porządnego zaplecza (jeśli takim dysponujemy lub jeśli mamy możliwość zakupu) przegoni to wszystko w mgnieniu oka.

  Warto jeszcze dodać, są narzędzia grupy OMNI, też całkiem skuteczne i cały czas rozwijane. Są pół-automaty, które znacznie przyśpieszają dodawanie do katalogów czy pisanie artykułów na blogach. Są jeszcze 'tracące’ użytkowników swle (czy to na rzecz xr? …może).

  Strategie pozyskania linków są różne, jedne mniej skuteczne inne bardziej, ale jak już pisałem, dobry pozycjoner z 3 domen wycisnąć może bardzo dużo, jeśli tylko wie jak 'ogarnąć’ tematykę swojej strony, etc etc etc, pisać można by było bardzo długo, ale liczę na twoje artykuły będę miał możliwość skomentowania.

  Co do propozycji kolejnych tematów, może opisz Katalogi stron – skrypty – możliwości – plusy i minusy.

 2. 2 Patryk 20 października, 2010 20:58H

  scrap box kosztuje 47$

 3. 3 admin 21 października, 2010 12:11H

  @Karol – dzięki za uwagi. Ceny są zbyt wysokie jak na mój portfel, poza tym nie jestem zawodowcem i nie potrzebuje aż takich narzędzi – stąd brak podsumowania. W najbliższym czasie zamierzam przetestować Xrumera to będę mógł powiedzieć coś więcej.

 4. 4 Maciek 24 października, 2010 21:29H

  Myślę, że dobrze byłoby wspomnieć też o półautomatach takich jak Seo bohater czy stare sprytne katalogowanie. Zawsze to bezpieczniejsze zdobywanie linków od spamiarek.

 5. 5 seo 29 października, 2010 3:44H

  Pare spamiarek i narzędzi do seo także znajdziecie na stronie http://spambot.pl

 6. 6 dareko 21 grudnia, 2010 15:12H

  I jakieś podsumowania/przemyślena ? Bo się zastanawiam nad zakupem publiker/scrapbox i nie bardzo wiem co wybrać 🙂
  Pozdrawiam

 7. 7 admin 21 grudnia, 2010 18:55H

  Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Publiker = automatyczne preclowanie + katalogowanie, czyli zdobywanie tysięcy słabych linków. Zastosowanie: głównie chyba podlinkowywanie wpisów, zaplecza, itd.
  Scrapebox ma natomiast cały szereg funkcji i na pewno jest dużo bardziej zaawansowany. O tym co potrafi przeczytasz np. tutaj

 8. 8 Kranik 23 lipca, 2011 4:10H

  Dobrze byłoby też opisać i przetestować jakieś darmowe narzędzia. Nie wiem ile osób staćna kupno wyżej wymienionych.

 9. 9 Piotr z CV Szablony Team 24 września, 2012 13:14H

  Publiker to nie tylko zdobywanie słabej jakości linków z precli i katalogów. Teraz posiada on również możliwość linkowania z Wiki oraz SeoKatalogów. Sprawdza się również idealnie jako narzędzie do uzupełniania własnego zaplecza kontentem 🙂 Sam go do tego używam i sprawdza się idealnie! Poza tym można ustawić podlikowanie tak wstawionej treści i nasze zaplecze buduje się w pełni automatycznie 🙂
  Poza tym nie ma co się dziwić, że baza publiczna Publikera nie jest już tak skuteczna, jak była dawniej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu znaleźć wartościowe katalogi i precle i stworzyć sobie listę i z niej linkować. Do tego jeszcze prywatne zaplecze i mamy to, co Tygryski lubią najbardziej 🙂
  Tak jak Karol wspomniał to są tylko narzędzia, a to człowiek – mądry pozycjoner, jeśli wie jak je dobrze i mądrze stosować, może z nich wyciągnąć znacznie więcej, niż tylko spamowe zdobywanie linków.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Your photo in comments, use Gravatar
Please include http://

SEO Blog - blog o pozycjonowaniu

SEO blog dla pozycjonerów - artykuły i porady dotyczące wyboru słów kluczowych, optymalizacji i linkowania, czyli wszystkiego, co wiąże się z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach. Darmowe pozycjonowanie stron w Google dla początkujących i średnio zaawansowanych. Pytania, fakty, mity oraz kontrowersje w świecie SEO.